Достапни линкови

Тешки борби во градот Мариупол во источна Украина


Мариупол.
Тешки борби се водат денеска меѓу украинските безбедносни сили и проруските бунтовници, откако украинските сили ги нападнаа сепаратистите што држат под контрола една полициска станица во градот Мариупол во источна Украина. Руската новинска агенција Интерфакс, повикувајќи се на сепаратистите, објави дека украинските сили ја опколиле зградата со оклопни возила. Украинскиот интернет портал Инсајдер објави дека во борбите биле убиени осуммина проруски милитанти.
XS
SM
MD
LG