Достапни линкови

Обама се надева на дипломатско решение за Украина


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон изјави дека се уште се надева на дипломатско решение на украинската криза. Тој повтори дека Русија ќе се соочи со последици доколку одбие да ја намали контролата врз Крим каде што за в недела и закажан референдум за присоединување кон Русија.
XS
SM
MD
LG