Достапни линкови

Неизвесен утрешниот напревар Динамо Киев - Валенсија


Шпанскиот фудбалски клуб Валенсија го одложи летот за Киев каде што треба да игра натпревар со Динамо во 16 финалето од УЕФА Европа лигата. Одлуката доаѓа по ново настанатата состојба во Украина и влошувањето на безбедносната состојба.
Според „Марка“ шпанскиот претставник во ова натпреварување ја чека конечната одлука на УЕФА за одложување на дуелот.
Натпреварот Динамо Киев - Валенсија е закажан за утре со почеток во 20 часот и 45 минути.
XS
SM
MD
LG