Достапни линкови

Обама потпиша за зголемување на лимитот на државниот долг


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама го потпиша законот со кој е предвидено да се зголеми лимитот на долгот на земјата. То значи дека земјата ќе може да зима неограничени кредити до 15 март идната година. Доколку долгот не беше зголемен американските власти ќе беа принудени да скратат на трошоците со што ќе се предизвикаше пад на берзата што ќе резултираше со последици по економиите во светот.
XS
SM
MD
LG