Достапни линкови

Премиерите на Индија и на Пакистан ќе се состанат во Њујорк


Индискиот премиер Манмонах Синг потврди дека планира да се состане со новоизбраниот премиер на Пакистан, Наваз Шариф на маргините на Генералниот собрание на Обединетите Нации во Њујорк. Синг најави билатерални средби со лидерите на соседните земји, Пакистан, Бангладеж и Непал. Аналитичарите оценуваат дека состанокот Синг – Шариф ги зголемува надежите за обновување на мировните преговори меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG