Достапни линкови

Времето денеска-променливо облачно со малку сонце


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне наместа со локален дожд. Утринската температура ќе се движи до 14 степени а дневната од 23 до 27 степени.
Во Скопје слично време и температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG