Достапни линкови

Сноуден запросен преку Твитер, Русите не знаат дали е за озбилно


Поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден прифатил предлог за брак од поранешнбата руска тајна агентка Ана Чепман. Во средата Чепман го запроси Сноуден со твитер порака. Американецот е заглавен во транзит зоната на рускиот аеродром со поништен пасош и бара азил во неколку земји. Портпаролот на рускиот претседател Димитриј Песков рече дека не е сигурен дали јавното запросување е сериозно.
XS
SM
MD
LG