Достапни линкови

Еквадор му испрати поздрав на Сноуден


Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа
Претседателот на Еквадор Рафаел Кореа испрати поздрав до Едвард Сноуден и му порача да го одржи неговиот дух. Сноуден е обвинет за шпионажа, поради споделување на информации за американските тајни програми за надзор.
Кореа, чија земја беше споменувана како прибежиште за Сноуден изјави дека неговата судбина во моментов е во рацете на Русија. Сноуден последен пат беше виден на аеродром во Москва на 23 јуни.
XS
SM
MD
LG