Достапни линкови

Протести пред Центар, поради дезинформација

Протест за поддршка на изградба на црква Св. Констатин и Елена во Скопје. Стотици демонстранти протестираат пред зградата на општина Центар противејќии се на уривање на црквата Св.Констатин и Елена, иако никој не рекол дека ќе се урива. Од општина Центар изјавија дека и да се донесе нов урбанистички план, изградбата на црквата ќе продолжи..

Категории

XS
SM
MD
LG