Достапни линкови

То Вима: Се бараат соговорници од Скопје


"Се бараат соговорници од Скопје". Под овој наслов, грчкиот весник То Вима ја најавува утрешната средба на вице премиерот Фатмир Бесими со шефот на грчката дипломатија Димитрис Аврамопулос. Весникот наведува дека Атина бара начини за комуникација со Скопје во обид да се излезе од ќорсокакот околу прашањето за името и покрај непопустливоста на премиерот Груевски. Разговараме со секој што сака да соработува, изјавил грчки претставник за То Вима.
XS
SM
MD
LG