Достапни линкови

Егзекутирани затвореници во Ирак


Ирачкото министерство за правда соопшти дека биле езекутирани 21 затвореник, кои биле осудени за тероризам. Според нив, сите осуденици имале врски со Ал Кадеа и биле вмешани во бомбашки напади и атентати. Во земјата во оваа година беа егзекутирани 50 лица.
XS
SM
MD
LG