Достапни линкови

Нова Партија на разочараните во Романија


Во Романија ќе се формира нова политичка партија – Партија на разочараните. Основач е сенаторот Јулијан Урбан кој преку социјални мрежи упатил апел за членство во партијата, која според него, ќе може да стави крај на лошата состојба во државата.
Урбан изјави дека романските избирачи биле измамени, искористени и игнорирани, што е основниот проблем на политиката во земјата. Според него, Партијата на разочараните е првиот чекор за промена на состојбата.
XS
SM
MD
LG