Достапни линкови

Одговорноста за нападот во Кабул ја презедоа талибанците


Оштетениот автобус во Кабул.
Најмалку 6 лица од кои 5 авганистански војници и еден цивил биле ранети во експлозија на бомбаш самоубиец во Кабул.
Полицијата соопшти дека бомбашот носел елек во кој бил експлозивот и го активирал веднаш откако покрај него поминувал автобус со авганистански војници. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците, кои тврдат дека во нападот биле убиени 17 а биле ранети уште 17 луѓе.
XS
SM
MD
LG