Достапни линкови

Предавање на претседателот Иванов во Доха


претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ја продолжува официјалната посета на Катар. Тој денеска на Универзитетот Џорџтаун во Доха ќе одржи предавање на тема „Балканот и Заливот: крстосница на цивилизациите“. Во состав на македонската делегација е и министерот за економија Ваљон Сарачини кој вчера потпиша Меморандум за разбирање за туристичка соработка меѓу двете земји, а беше потпишан и Меморандум за соработка меѓу стопанските комори на Македонија и Катар.
XS
SM
MD
LG