Достапни линкови

Кучи - Српската платформа за Косово е за внатрешна употреба


Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи.
Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави дека резолуцијата и платформата за Косово прифатени од српскиот парламент се само за внатрешна употреба и нема да бидат на преговорите во Брисел. Платфромата на Србија не е на маса за преговори и нема да биде, изјави Кучи за Дојче веле.
XS
SM
MD
LG