Достапни линкови

Буџетска драма - Протести, камења и тензии пред Собранието

Приврзаници на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ спротивставени пред Градската болница во Скопје, во близина на Собранието, а Народниот фронт за Македонија пред Трумфалната порта. Меѓу нив силно полициско обезбедување. Одвреме навреме над главите ќе им прелета некој камен, јаболко или шише. Опозицијата се противи на донесувањето на буџетот, таков каков што е предложен.

Категории

XS
SM
MD
LG