Достапни линкови

Врачена Нобеловата награда за мир

На церемонија во Осло, беше врачена Нобеловата награда за мир, која годинава и припадна на Европската Унија. Присуствуваа 20-тина шефови на држави или влади од земјите на Европската Унија. Паричната награда ќе оди на проекти за дец погодени од војни.

Категории

XS
SM
MD
LG