Достапни линкови

Денеска сончево, но со негативни утрински температури


Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност, додека во вечерните часови ќе има зголемување на облачноста. Утринската температура се движи од минус три до шест, а дневната 13 до 19 степени.
Во Скопје времето ќе биде умерено облачно. Утринската температура се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG