Достапни линкови

Уапсен осомничен бомбаш во Њујорк


Маж од Бангладеш беше донесен пред судот во Њујорк под обвиненија за обиди за користење на оружје за масовно уништување.
Полицијата го уапси Куази Нафис кој се обидувал да детонира лажен експлозив пред зградата на Американските федерални резерви.
Полицијата го следела Нафис, за кој постолео сомневање дека бил во врска со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG