Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Утринската температура се движи од седум до 16, а дневната од 28 до 35 степени. Во текот на идната работна седмица во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи.
XS
SM
MD
LG