Достапни линкови

"Аман" од поскапувања

Неколку стотици граѓани протестираа во Скопје и во Битола против поскапувањата на струјата, парното и бензинот. Тие побараа враќање на дневната евтина тарифа за електрична енергија, а цената на струјата и парното да биде иста како во 2008 година, да се повлече новиот Правилник на АД Топлификација и да се намалат цените на нафтените деривати.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG