Достапни линкови

Груевски-постојано има интерес за инвестирање во Македонија


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека постојано има нови компании кои се заинтересирани за иневстирање во Македонија. Според него, интересот се должи на условите кои ги нуди државата и поради промоциите што постојано се прават за привлекување на инвеститори.
Груевски по промоцијата на новата медицинска опрема на Детската клиника во Скопје рече дека на минатата владина седница ги разгледале документите за влез на белгиска компанија за производство на автобуси во која на почетокот би се вработиле 500 лица.
XS
SM
MD
LG