Достапни линкови

Бомбаш самоубиец уби 50 луѓе во Сана


Најмалку 40 луѓе загинале при напад на бомбаш самоубиец врз јеменски војници кои вежбале за парада во главниот град Сана. Експлозијата ја предизвикал маж облечен во војничка униформа, за кого се верува дека бил поврзан со Ал Каеда. На вежбата биле присутни и јеменскиот министер за одбрана и началникот на генералштабот, но тие не биле повредени. За утре во Јемен беше планирана прослава на 22 годишнината од обединувањето на јужен и северен Јемен.
XS
SM
MD
LG