Достапни линкови

Протест во Албанија за подршка на Албанците во Прешево и во Македонија


Албанската десно популистичка и националистичка партија, Алијанса „Црвено црни“, денеска организраше протест пред Амбасада на Србија во Тирана, во знак на, како што беше соопштено „солидарност со Албанците во Прешево и во Македонија“, јави дописникот на МИА од Тирана.

На протестот организиран под мотото „Од Прешево, до Македонија, сите сме црвено-црни“, приствуваше и прешевскиот градоначалник Рагми Мустафа.
XS
SM
MD
LG