Достапни линкови

Расмусен: руските ставови за ракетниот штит, преговарачка тактика


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен денеска ги отфрли предупредувањата од Москва во врска со плановите на Алијансата за одбранбен ракетен систем во Европа. Неодамна руски претставници изјавија дека преговорите со Соединетите држави околу овој систем западнале во ќорсокак и оти Русија би можело да размести ракети во Калининград. ,,Станува збор за преговарачка тактика на Москва,, изјави Расмусен за Радио Слободна Европа.
XS
SM
MD
LG