Достапни линкови

Иванов: Да се остави судот да решава согласно законите


Протестот е демократско право, но за прашања кои се однесуваат на работата на судот не може да се искажува став низ таква форма; потребно е судот да се остави да донесе непристрасни одлуки согласно законите, изјави претседателот Ѓорге Иванов, коментирајќи ги најавените протести по повод акцијата „Монструм“ и петкратното убиство кај Смиљковци. Тој смета дека надлежните институции си ги вршат своите активности во рамки на своите надлежности. Воедно, упати апел „протестите да се во граница на јавна пристојност“.
XS
SM
MD
LG