Достапни линкови

Иванов ќе прими делегација на американскиот Конгрес


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе прими делегација од Конгресот на Соединетите Американски Држави, која престојува во посета на земјата. Во состав на делегацијата на Конгресот се Дејвид Драјер, Дејвид Прајс, Џим Мек Дермот, Ерик Паулсен и Гери Коноли.
XS
SM
MD
LG