Достапни линкови

Филе го информираше Црвенковски за дијалогот


Еврокомесарот за проширување Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска го информираше лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за мотивите и за содржината на политичкиот дијалог кој се воспоставува со Македонија на високо ниво.
Црвенковски по средбата изјави дека го поздравува дијалогот и очекува тој да ја охрабри владата да направи чекор напред во евроинтегративниот процес. Според него, се што ќе се случи во позитивна насока ќе биде добредојдено пред се за граѓаните на Македонија, но и за земјата во целост.
XS
SM
MD
LG