Достапни линкови

Ребека Брукс уапсена за поречување на истрагата за телефонските прислушкувања


Ребека Брукс
Ребека Брукс, која е поранешниот главен уредник на глобалната медиумска компанија на Руперт Мардок е уапсена заедно со пет други лица во врска со полициската истрага за телефонски прислушкувања, што ги вршеле новинари во весникот Њуз оф д Ворлд. Според Скај Њуз, чиј сопственик е делумно Мурдок меѓу уапсените е и сопругот на Брукс.
Лондонската полиција соопшти дека причината за нивното апсење е попречување на истрагата.
XS
SM
MD
LG