Достапни линкови

Истрага на ФИФА за натпреварот Бахреин - Индонезија 10:0


ФИФА соопшти дека ќе покрене истрага за сомнителниот натпревар од квалификациите за светскиот куп меѓу Бахреин и Индонезија, кој завршил со 10 спрема 0 за Бахреин. На Бахреин му биле потребни 9 голови разлика за да ја стигне гол предноста на Катар и да се квалификува во наредната рунда. Азијската фудбалска федерација соопшти денеска дека ја подржува истрагата на ФИФА и оти целосно ќе соработува. Бахреин и Индонезија демантираат дека натпреварот бил наместен.
XS
SM
MD
LG