Достапни линкови

Се урна деветкатница во Русија


Спасувачките екипи покрај урантините на деветкатницата во Русија
Руските власти соопштија дека најмалку седум лица се стравува дека се заробени под урнатините на една деветкатница во јужниот дел на земјата. Причината за колапсот на зградата најверојатно е експлозија на гас. Според властите, шест луѓе биле хоспитализирани по несреќата.
Рускиот претседател Владимир Путин нареди формирање на владина комисија, која ќе го истражи случајот.
XS
SM
MD
LG