Достапни линкови

Експлозија во фабрика во Пакистан


Денешната експлозија на гас во пакистанскиот град Лахоре предизвика уривање на една трикатна фабрика. Според властите, во фабриката имало 60 работници кога се случила експлозијата. Агенциите јавуваат дека двајца од нив загинале, додека досега 10 работници биле извлечени од под урнатините.
XS
SM
MD
LG