Достапни линкови

Анкета: Партијата на Путин ќе победи со помалку од 50 отсто од гласовите


Државната изборна комисија во Москва.
Владејачката партија Обединета Русија на премиерот Владимир Путин ќе победи на денешните избори со помалку од 50 отсто од гласовите, покажуваат резултатите на анкетата спроведена од Серускиот центар за истражување на јавното мислење. Според анкетата, Обединета Русија ќе освои 48,5 отсто од гласовите, наспроти 64,3 отсто колку што освои во 2007 година. Се очекува Комунистичката партија да заврши втора со 19,8 отсто од гласовите.
XS
SM
MD
LG