Достапни линкови

Претставата „Парите се отепувачка“ во изведба на МНТ

Парите се отепувачка - надридрамата на режисерот Бојан Трифуновски, работена според мотиви од истоимената битова пиеса на Ристо Крле и романот Деветтата конфигурација на Вилијам Питер Блати, премиерно ќе биде изведена во сабота на сцената на Македонскиот народен театар.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG