Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Каиро


Каиро, 24.11.2011.
Десетици илјади египќани и денеска се на централниот плоштад во Каиро со барање за побрзо предавање на власта што сега ја има воениот совет во таа земја. Демонстрантите ја критикуваат и одлуката на воените власти 78 годишниот Камал Гензури да ја раководи владата која ќе ја води земјата до претседателските избори во јуни идната година. Ганзури беше премиер и за време на владеењето на отстранетиот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG