Достапни линкови

За Иран новите санкции се западна пропаганда


Тимоти Гартнер (министер за финансии) и Хилари Клинтон ( државен секретар на САД)
Иран денеска соопшти дека новите санкции на Западните земји поради неговата нуклеарна програма нема да имаат влијание.
"Тоа е пропаганда и психолошка војна", - изјави портпаролот на иранското министерство за надворешни работи Рамин Мехмонпараст.
САД, Велика Британија и Канада, објавија нови санкции против Иран, кои се насочени кон енергетскиот и банкарскиот сектор на оваа земја, со што се зголемува притисокот поради контроберзната иранска нуклеарна програма за која се смета дека има за цел изработка на атомско оружје.
XS
SM
MD
LG