Достапни линкови

Во Египет затворена Кеопсовата пирамида


Гиза
Египетските власти денеска ја затворија најголемата пирамида во Гиза по наводите дека неколку групи имале намера да одржат духовни ритуали денеска во 11 часот и 11 минути. Кеопсовата пирамида ќе биде затворена до утре.
XS
SM
MD
LG