Достапни линкови

Израел и понуди помош на Турција


Израел му понуди помош на својот поранешен стратегиски сојузник Турција по катрастрофалниот земјотрес што го погоди југоисточниот дел на земјата. Израелското министертво за надворешни работи соопшти дека е поготвено да обезбеди храна, лекови, опрема за потрага, спасувачки екипи и медицински персонал. Во соопштението е наведено дека Израел чека одговор од Анкара.
XS
SM
MD
LG