Достапни линкови

Уапсен портпаролот на Гадафи


Муса Ибраим
Либијските привремени власти соопштија дека во близина на градот Сирте го уапсиле портпаролот на Моамер Гадафи, Муса Ибраим, кој бил облечен како жена. Во меѓувреме, силите на новите либијски власти го осовоиле и аеродромот во Сирте.
XS
SM
MD
LG