Достапни линкови

Вонреден состанок за Косово во Обединетите Нации


Советот за безбедност на Обединетите Нации вечерва ќе одржи вонредни консултации за Косово. Состанокот ќе се оддржи зад затворени врати јавуваат српските медиуми. Консултациите се одржуваат еден ден откако во северниот дел на Косово, на преминот Јариње имаше вооружен инцидент при кој се повредени 4 војници на КФОР и 6 локални Срби.
XS
SM
MD
LG