Достапни линкови

Кучи: Косово ќе ги ги отстрани барикадите на премините


Потпретседателот на косовската Влада Хајредин Кучи изјави денеска дека Владата има јасен план за отстранување на блокадите на северот и оти својата власт ќе ја воспостави на целата територија на Косово.
Тој додаде дека Владата ги поддржува КФОР и ЕУЛЕКС во целосната координација на оперативниот план за северот и очекува наскоро да биде воспоставен ред и закон на целата територија на Косово.
XS
SM
MD
LG