Достапни линкови

НАТО со воздушни напади врз родниот град на Гадафи


НАТО соопшти дека при воздушните напади што ги изврши врз родниот град на Моамер Гадафи Сирт, погодени се 8 воени цели. Во меѓувреме либиските борци успеале да го опколат градот од север, запад и југ. Вчера новите либиски власти соопштија дека пронашле масовна гробница во близина на затвор во Триполи со 1200 тела кои биле закопани по немирите и масакарот во 1996 година.
XS
SM
MD
LG