Достапни линкови

ОН во понеделник ќе расправаат за Палестина


Палестиснкиот Претседател Махмуд Абаз му го предава барањето на Генералниот секретар на ОН Бан ки Мун
Обединетите Нации во понеделник ке дискутираат за палестинското барање за приклучување кон Светската Организација, што вчера во Њујорк го поднесе Претседателот Махмуд Абаз.
Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека мир може да се постигне само низ преговори.
Квартетот за Блискиот Исток пак повика страните да им се вратат на преговорите во рок од 4 недели.
Квартетот побара прогрес да се направи за 6 месеци, а решениое да се постигне за една година.
XS
SM
MD
LG