Достапни линкови

САД ќе се противстават со вето на палестинската иницијатива за независна држава


Белата куќа соопшти дека претседателот Барак Обама му соопштил на палестинскиот претседател Махмуд Абас оти САД ќе се спротивстават со вето на евентуалната иницијатива за признавање на палестинска држава во Советот за Безбедност.Обама се сретна со Абас во Њу Јорк.Претходно Обама кажа на Генералното Собрание на ОН дека единствено директни разговори меѓе израелците и палестинците се вистински начин за решавање на проблемите.
XS
SM
MD
LG