Достапни линкови

40 убиени во напад во казино во Мексико


Во Мексико околу 40 луѓе се убиени во напад на казино во сверниот дел. Официјaлни претствници изјавија дека шест вооружени лица влегле во казиното и отвориле оган.Претседателот Филип Калдерон го осуди нападот нарекувајќи го варварски акт на терор.
XS
SM
MD
LG