Достапни линкови

Судот одлучи, Тимошенко нема да биде уапсена


Поранешната премиерка Јулија Тимошенко
Судот во Укрина денеска одлучи да не издаде налог за апсење на поранешната премиерка Јулија Тимошенко.Украинското обвинителство претходно побара од судот да ја приведе поранешната премиерка Јулија Тимошенко затоа што таа го попречувала судење. Тимошенко е обвинета дека ја злоупотребила својата функцијата додека беше премиерка.
XS
SM
MD
LG