Достапни линкови

Азербејџан ја обвини Ерменија за смрта на 13-годишно девојче


Пограничниот регион Товуз во Азербејџан.
Азербејџан денеска ја обвини Ерменија за смрта на 13-годишно девојче кое загина од експлозив ставен во играчка.
Имено играчката пловела по река која течела од Ерменија во Азербејџан.
Девојчето ја нашло играчката која потоа експлодирала во нејзиниот дом во село во пограничниот регион Товуз.
Азербејџан и Ерменија се во долгогодишен спор околу Нагорно-Карабах.
XS
SM
MD
LG