Достапни линкови

Суданскиот претседател свечено пречекан во Кина


Кина со високи државни почести денеска го пречека претседателот на Судан Омар ал Башир по кого Меѓународниот кривичен суд има распишано потерница за воени злосторства во Дарфур. До посетата на Башир на најголемиот судански трговски партнер Кина, даоѓа само на неколку дена пред прогласувањето на јужен Суд за независна држава.
XS
SM
MD
LG