Достапни линкови

Груевски ќе се сретне со Филе


Штефан Филе
Денеска во Брисел ќе се одржи самит на Европската народна партија. На настанот ќе присуствува и претседателот на македонската влада Никола Груевски. Предвидено е тој да се сретне со еврокомесарот за проширување Штефан Филе.
XS
SM
MD
LG