Достапни линкови

Вооружен напад во ирачкиот град Бакуба


Ирачките власти соопштија дека десетина вооружени лица денеска го нападнале седиштето на локалните власти во Бакуба, главниот град на провинцијата Дијала. Претходно пред зградата бил активиран автомобил бомба при што загинале најмалку седум луѓе, додека десетина други биле ранети. Сведоци велат дека напаѓачите земале и заложници.
XS
SM
MD
LG